Ga naar inhoud
Wijntripje.nl

Saint-Amour Côte de Besset

Domaine Mont Bessay
RoodGamay

Binnenkort proeven wij deze wijn en delen we ons smaakprofiel en proefnotities.

De Côte de Besset ligt op de oostflank van de Bessay-heuvel, binnen de appellatie Saint-Amour. Met zo'n 400 meter is dit een van de hoogste percelen van de appellatie, op een bodem die rijk is aan zandsteen.

Ook hier: biologische en biodynamische teelt, handmatige oogst, deels hele trossen, langzame maceratie en lange houtrijping, gevolgd door een ongefilterde botteling bij afnemende maan.

Saint-Amour staat bekend om zijn directe charme, en deze cuvée maakt dat helemaal waar: aanstekelijk fruit met de frisheid van de hoogte.

Proefnotities wijnmaker

Directe charme met spanning: geurig rood fruit, florale tonen en een frisse, minerale toets van het hooggelegen zandsteenperceel.

Technische gegevens

Appellatie
Saint-Amour AOC
Gemeente
Saint-Amour-Bellevue
Subregio
Lieu-dit Côte de Besset
Bodemtype
Zandsteen met graniet
Rijpingsduur
Lange rijping op eikenhouten vaten, per jaargang afgestemd
Houtrijping
Eikenhouten vaten

Interesse in Domaine Mont Bessay?

Spijs & wijn

GevogelteCharcuterieGegrilde groentenZachte kazen
Wijnhuis Domaine Mont Bessay in Bourgogne

Het verhaal achter deze wijn

Ontdek Domaine Mont Bessay

Op de granieten Bessay-heuvel bij Juliénas blazen de makers van Cellier aux Moines de oude rivaliteit tussen Beaujolais en Bourgogne nieuw leven in.

Lees onze volledige review (8/10), bekijk alle wijnen en plan je eigen bezoek in Bourgogne.

Naar het wijnhuis

Meer wijnen van Domaine Mont Bessay

Vergelijkbare wijnen

Ook geproefd: wijnen met Gamay en uit dezelfde streek.

Meer over Domaine Mont Bessay:Website